0
Varukorg
Leksak mini med fleecesvans och expander UTAN boll egen design
Leksak mini med fleecesvans och expander UTAN boll egen design
Leksak mini med fleecesvans och expander UTAN boll egen design - 2
Leksak mini med fleecesvans och expander UTAN boll egen design - 3

Leksak mini med fleecesvans och expander UTAN boll egen design

209 SEK
Lägg till i favoritlistan
Läs mer...
    • VarumärkeTop Pet

    Beskrivning

    Art.nr: tpeg1213xs

    Nu kan du designa din egen leksak med expanderhandtag och fleecesvans
    Du kan kombinera band och färger och få leksaken precis som du vill ha den.

    Denna leksaken ingår i vår mini collection och har därför smalare band och mjuk expander. 
    Vill du ha samma leksak fast med bredare band och kraftigare expander så väljer du den andra varianten 


    Om du har en hund som lätt fastnar med benet i ett vanligt handtag, eller om du själv har svårt att greppa handtaget ,kan du välja att få leksaken med knut i stället.
    Eftersom det inte finns någon ögla så kan hunden inte fastna med ett ben när den springer, och det är lätt för dig att greppa leksaken.

    • Expandern mjukar upp rycket som blir när hunden drar och skonar både din och hundens kropp
    • Nylonbandet går hela vägen ner till bollen
    • Handtaget är fodrat med mjukt fleecetyg.
    • Välj mellan handtag eller knut
    • Många olika längder på bandet
    • Kombinera band och färger och få leksaken precis som du vill ha den
    • Tillverkad i Sverige

    Knuten är ca 4 cm 
    Väljer du knut istället för handtag kan du inte få fleece i handtaget 

    Väljer du bityta i fuskpäls/fårskinn så är bitytan ca 14 cm

    Färgen på fårskinnen varierar lite i nyans. Alla skinn är inte likadana. Håren på fårskinnen är 2-10 cm långa

    Leksaken med handtag och bityta i med fuskpäls/fårskinn är ca 60 cm lång, utan extra bityta ca 50 cm lång Väljer du knut så blir leksaken ca 10 cm kortare än om du väljer handtag 

    Du kan välja om du vill ha extra längd på bandet. 
    Bredden på bandet är ca 2 cm

    Våra leksaker är tillverkade för aktiv lek mellan hund och förare. 
    Ta bort leksaken från hunden när leken ar över och låt inte hunden ligga och tugga på leksaken utan uppsikt. 

    Färgen på banden och fleecen kan vara lite annorlunda när du ser dem på skärmen mot hur de är i verkligheten. Vi försöker få bilderna så exakta vi kan i färgerna.

    Färgen på fårskinnen varierar lite i nyans. Alla skinn är inte likadana. Håren på fårskinnen är 2-10 cm långa

    Tänk på att välja leksak och boll som passar till just din hund. Är din hund riktig kampglad och stark så välj en leksak som passar just till den typen av hund.  

    Tillbaka till toppen